Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
CCD doświadczenia
PDF Drukuj

CCD ( Colony Collapse Disorder ) czyli zjawisko w skali światowej związane z masowym ginięciem pszczół

 Moje doświadczenia nad CCD ok 10 czerwiec 2009 r.

 
Tak niedawno jeszcze lekceważyłem ten problem całkowicie i choć teraz też uważam że nie jest to wina ani telefonii komórkowej ani innych tego typu nowości, lecz po prostu proste sprawy związane z cywilizacją. 8 lat temu po wywiezieniu pszczół na rzepak opryskany przeciwko słodyszkowi 6 dni wcześniej  , miało miejsce zjawisko polegające na tym że ubyło pszczoły lotnej w ulu ale objawów zatrucia nie było- rzepak opryskiwany był jakimś środkiem systemicznym. Tego roku powtórzyło się to samo i dlatego opiszę je dokładniej

Więcej…
 
PDF Drukuj

Refleksje – dalej o CCD 21 czerwiec 2009 r

Człowiek w swojej prymitewności myślenia, pod wpływem swoich przekonań i sugestii zapomina czasami że zmieniły się czasy a w tym metody  a przede wszystkim środki chemiczne stosowane w rolnictwie. Po swoich doświadczeniach dokopałem się do ubiegłorocznych zapisków i szczęka mi opada jak analizuję jakie konsekwencje przynosi ze sobą chemizacja rolnictwa  obecnie i jakie bieżące poblemy mam w pasiece.

Więcej…