Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
Moje komentarze
PDF Drukuj 

Miód zdeklasowany roztapianiem

Jeśli ktoś sięgnie do fachowej literatury z modoznawstwa to doczyta się że podgrzewanie miodu powoduje w nim nieodwracalne niekorzystne zmiany degradując go z substancji leczniczej do stanu prawie bezwartościowej leczniczo mieszaniny cukrów prostych , z niewiele znaczacą domieszką innych substancji. Prof. Stójko pisze że miód podgrzewany nie jest miodem. Dr Jarwis podkreśla, że pan Bóg dał człowiekowi pszczoły po to by człowiek wypijał ciepłą, nieprzegotowaną wodę z miodem na czczo i na pół godziny przed każdym posiłkiem. Hipokrates twierdził że dobrze by było gdyby pokarm był lekarstwem a lekarstwo pokarmem – tak jak jest naturalny miód pszczeli.

 

Więcej…
 
PDF Drukuj
 
Przeziębienia a infekcje typu grypa
 

W tym całym procesie warto odnieść się do infekcji i przeziębienia które często się myli otóż każda infekcja jeśli jest intensywna wywołuje wysoką temperaturę natomiast przeziębienie kończy się z reguły stanem podgorączkowym - chyba że w wyniku przeziębienia przypałęta się jakiś stan zapalny. Różne firmy prześcigają się w reklamowaniu leków na te obydwa przypadki ale niestety ani jednego ani drugiego nie da się wyleczyć niczym - wymagany jest czas i własne siły obronne. Wprawdzie istnieją szczepionki przeciwwirusowe ale skuteczność ich jest tylko 25% z prostego powodu: od powstania wirusa do zastosowania szczepionki trwa czasami kilka miesięcy a wirus w tym czasie podlega przemianom i zmieniają się jego cechy i wrażliwość na założoną i wypróbowaną szczepionkę - dlatego te szczepionki tak do końca nigdy nie będą skuteczne. Jeśli organizm ma właściwe siły obronne wirusy nie mają szans - np. grypa przejdzie bezobjawowo. Przeziębienie natomiast to uszkodzenie termiczne poszczególnych komórek organizmu w wyniku tego przechłodzenia następuje zwolnienie normalnych procesów metabolicznych w różnych miejscach naszego ciała z tego powodu rośnie nieco temperatura. I na to jest jedna rada: 7 dni w ciepłym!!! i nic innego Oczywiście ciepłe napoje witaminy i wiele potocznych suplementów z moim PZOR -em na czele są jak najbardziej wskazane ale czasu dochodzenia do pełni sprawności całego metabolizmu w istotny sposób nie przyspieszą. Leczenie przypadków zarówno wirusów jak też przeziębień to w gruncie rzeczy leczenie dodatkowych sytuacji jakie one wywołają. Zarówno przeziębienie jak też grypa może doprowadzić do zapalenia płuc a wtedy to tylko antybiotyk i zestaw towarzyszących leków które musi przypisać lekarz.

Więcej…